OTO AMFİ

OTO AMFİ
Oto teyp amfi ne demek ilk olarak bununla başlamalıyız. amfi nin asıl adı amplifikatördür. amfinin solid state ( transistörlü) ve lambalı vb. gibi çeşitleri bulunmaktadır.ses için olan amfiler de ikiye ayrrılmaktadır bunlar ; preamplifier ve power amplifierdir. bir nevi yükseltici görevi gören amfi ; preamplifier önyükseltici, power amplifier ise güç yükseltici olarak bilinir.

Aracınıza amfi almaya karar verdiniz fakat bir sorunla karşılaşabilirsiniz bu sorunardan biri aracın orjinal teybinde amfi çıkışının bulunmamasıdır. bunu için iki seçeneğiniz var birincisi aracın orjinal oto teybini aracınıza uygun amfi çıkışı bulunan bir oto teyple değiştirmeniz ( bunun için destek hattımızdan yardım alarak siparis verebilirsiniz.) ikincisi ise rca adaptörü almaktır. maddi durum acısından rca adaptörü daha uygun olmaktadır fakat kalite acısından teybi değiştirmenizi önermekteyiz.

Amfiye sinyal görderebilmek için rca adaptörüne karar verdiyseniz monte edilmesi için size anlatmaya çalısıcağız. RCA adaptörü oto teybin normal ses çıkış sinyalini bir preamfi sinyaline dönüştüren adaptördür. daha acık bir dille teybinizde bulunmayan özelliği ek bir adaptörle elde etmektir. araba teyplerinde bulunan preamfi katı bazı araçların fabrika çıkışlarında bulunmayabiliyor ve karmaşık baskı devre içinde preamfi sinyallerini bulmakta zorlaşıyor. montajı yapan teknisyen sinyalleri bulabileceğini söylüyorsa teyp üzerindeki preamfi katını da kullanabilirsiniz fakat unutmamalısınız ki teybiniz müdahale gördüğünden dolayı orjinalliğini kaybedecektir.

RCA adaptörü teyp ses çıkışlarına bağlanmaktadır, R-L olmak üzere amfi çıkışı elde edilir. rca adaptörü üzerinde bulunan potansiyometrelerden sinyali kontrol edebilir ve alçaltılıp yükseltilebilir. rca adaptörleri ikiye ayrılır; biri enerjisini direkt teypten alır diğeri ise besleme özelliği sayesinde teypten aldığı enerjiyi beslemektedir. daha sağlam sinyal elde edilebilen bu tür rca adaptörleri orjinaline daha yakındır.

Bir yanıt yazın