Oto Müzik Sistemi

İhtiyacınızı belirleyin!

Öncelikle bir gerçeğin altını çizmekte fayda var: Otomobiliniz için en iyi ses sistemi ne en yüksek seslisi ne de en pahalısı, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayan hangisiyse kesinlikle en iyi ses sistemi o demektir.
O yüzden otomobilinize bir ses sistemi kurmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı belirlemek. İşte size ihtiyaçlarınızı belirlemenize yardımcı olacak birkaç soru ve çözüm önerileri…

Sorun hoparlörlerinizde mi!

Otomobilinizle birlikte gelen hoparlörler elbette zaman içinde eskiyecek ve yıllar içinde ses kalitesi düşecektir. Otomobile ses sistemi kurmak için yeni bir hoparlör seti ses kalitenizi belirgin derecede artıracaktır. İşin güzel tarafı, bütün ses sistemini değiştirmekten daha pratik ve ucuz bir çare olacaktır.
Yüksek kalitede malzemeden üretilmiş bir hoparlör seti hem ses kalitesini artıracak hem de daha dayanıklı bir ürün almış olacağınız için daha uzun süre kullanmanıza imkân verecektir. Dinlediğiniz müziğin sunduğu bütün olanaklardan yararlanmak istiyorsanız, ayrı bir alçak frekans hoparlörü seti ile yüksek frekans hoparlörü edinmeniz yerinde olacaktır.

Gürültülü bir araba mı kullanıyorsunuz?

Dinlediğiniz müzik, egzozunuzun gürültüsünde boğuluyor mu? O zaman ses geçirmeyen malzemelere bakmanız gerekiyor demektir.

Ritmi hissetmek mi istiyorsunuz?

Ses sisteminizden çıkan sesten hoşnutsanız ve bu sese sadece biraz derinlik katmak istiyorsanız, sisteminize derin bas hoparlör eklemeniz yeterli gelecektir.

Ne tür müzikten hoşlanıyorsunuz?

Hangi tür müzik dinlediğiniz ve nasıl dinlediğinizi düşünün. Yüksek sesli ve sert müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız, bir ya da iki derin bas hoparlör ile dışarıdan hoparlör kullanmanız yerinde olacak demektir. Caz ya da klasik müzik dinlemekten mi hoşlanıyorsunuz? O zaman alçak frekans çıkışlı yeni bir alıcı sistemi işinizi görecektir.
 

Müziği telefonunuzdan mı dinliyorsunuz?

Telefonunuzu müzik dinlemek dâhil her şey için kullanıyorsanız, bir USB girişi ya da bluetooth’u olan bir alıcı edinmeniz yerinde olacaktır. Böylelikle cep telefonunuzda bulundurduğunuz dijital müzik belgelerinizi çalabilir ve bluetooth’unuz varsa internet üzerinden radyo dinleyebilirsiniz. Ayrıca bir MP3 çalara yüklediğiniz parçaları da çalabilirsiniz. Otomobile ses sistemi kurmak kadar verimli kullanabilmek de önemli! Bağlantı kablolarınızı da kaliteli seçerek kalite kaybını engelleyebilirsiniz.

KALİTELİ SES SİSTEMİ İÇİN HEMEN BİZİ ARAYIN