Lamborghini Aventador Lp 700-4’Ün Yol Tutus Özellikleri Nelerdir?

Lamborghini Aventador Lp 700-4’Ün Yol Tutus Özellikleri Nelerdir?

Lamborghini Aventador LP 700-4 itici kollu süspansiyonu ile hafif bir sasisi bulunuyor. Bu da hassas bir yol tutusu olusturmakta ve özellikle yaris seviyesinde yüksek bir performans ortaya çikarmaktadir. Araç içerisindeki yeni on iki silindirli motor ISR sanzimani ile ideal bir uyum yakalamis olmaktadir. Ayrica otomatik hale getirilen sanziman vites degisiminde heyecan verici bir kullanim sunuyor. ISR sanzimani tek debriyajli 7 ileri kullanimi bulunuyor. Bunun yaninda çift kavramali debriyajlarda yüzde elli daha hizli vites degistirebilme kabiliyeti sunmaktadir. Sanzimanin agirligi 20 kg olmakta ve önceki sistem ile karsilastirildiginda daha yüksek performans saglamakta ve çok daha az yer kaplamaktadir.

4 tekerlekten çekis sistemi ile donatilan Lamborghini Aventador LP 700-4 tekerleklerindeki çekis gücünün ihtiyaca göre ayarlamaktadir. Bu sekilde ön ve arka tekerlekler ihtiyaçlari karsilayabiliyor. Sadece birkaç saniye içerisinde debriyaj sürüs dinamiklerine uyumlu hale geliyor. Arka diferansiyeli kendinden kilitli olmakta ve ESP tarafindan elektronik olarak kontrol edilmektedir. Bu sekilde daha dinamik bir yol tutusu elde edilmis oluyor. Aracin karakteristik özellikleri ile sürüs seçim modu sistemi ile yol, pist ve spor seklinde üç ayar içerisinde uydurulmasi saglaniyor. Özellikle V12 süper spor otomobilindeki yenilikçi sistemler sayesinde sofistike bir süspansiyon sistemi ortaya çikiyor.

Formula 1 araçlarindan ilham alinarak tasarlanan Lamborghini Aventador LP 700-4 otomobili, alüminyum çift salincakli süspansiyonu ile de oldukça fonksiyonel olmaktadir. Karbon fiber seramik fren diskleri ile de hafif bir sasi elde ediliyor. Bu sekilde yeni amiral gemisi olan Lamborghini, essiz bir teknoloji konsepti ile takipçilerinin karsisina çikmis oluyor. Bu teknolojiler sayesinde motor sporlarindaki sistemlerin caddelere uyarlandigi söylenebilir. Göz dolduran bir baska yenilik ise ayarlanabilir araç yüksekligi olmaktadir. Sadece tek bir dügme ile araç yüksekligi 40 mm’ye çikartilabiliyor.

Bir yanıt yazın