SPACER NEDİR

SPACER NEDİR
Spacer, bir diğer adıyla flanş, aracın jant ve poryası arasında kullanılan, aracın iz mesafesini (aks mesafesini) arttırmak amacıyla kullanılan bir üründür. spacer kulllanımında jantlar biraz daha dışarıya doğru çıkık durumda olur ve araca hoş bir görünüm kazandırır.Spacerlar da kendi arasında kullanım amacına göre 2’ye ayrılmaktadır. Bunlardan ilki orjinal bijon aralığına uygun spacer diğeri ise bijon aralığını değiştirmede kullanılan spacerdır.
ORJİNAL BİJON ARALIĞINA UYGUN SPACER
Orjinal bijon aralığına uygun spacerlar aracın iz mesafesini (aks mesafesini) arttırmak amacıyla kullanılır. orjinal bijon aralığına uygun spacerların üzerinde bulunan delikler araçların bijon aralığıyla bire bir uyumludur. Bu yüzden sıkıntısız şekilde montajı yapılabilmektedir. montaj esnasında porya üzerine önce spacer montajı yapılır daha sonra üstüne uzun bijonlar yardımıyla jant montajı yapılmaktadır. jant ile porya arasındaki mesafeyi spacer arttırdığından dolayı uzun bijonlardan yardım alarak montaj yapılmalıdır. Tüm işlemler sonunda spacerın genişliğine bağlı olarak (çift tarafta spacer olacağından kullanılan spacer kalınlığı x2) iz mesafeniz artmış olacaktır.
BİJON ARALIĞINI DEĞİŞTİRMEDE KULLANILAN SPACER
Bu spacerın kullanım amacı bijon aralığını değiştirmektir. spacer montajı ile ilgili örnek verecek olursak Spacerın üzerinde 5×100 aralığında bulunan bijon aralıklarıya sizin kendi aracınızın poryası üzerine montajı yapılır. Bu spacer üzerinde içine dişler açılmış şekilde 5×112 aralığında delikler bulunmaktadır. Jantın montajı sırasında 5×112 ölçüsünde olan bu delikler kullanılarak kolayca işlem tamamlanabilir.
Spacer montajı yaptırmak ve aracınızın görünümüne artılar kazandırmak için sizlerde bizleri arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın