OTO SES FİYATLARI

OTO SES FİYATLARI
Bir oto ses sistemine başlamadan önce elbette bu işe ne kadar bir bütçe ayırmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Kolay gibi görünse de bu iş meşakkatli olduğu gibi yüksek performanslı ses sistemine sahip olmak istiyorsanız pahalıda olabilir.

Ses sisteminde montaj da çok önemlidir, aracınızın kesilip biçilmeden yapılmasını istiyorsanız uzman teknisyenlere yaptırmanızı size tavsiye ederiz.

Gelelim bu iş için nelerin gerektiğine. Öncelikle kaliteli bir ana üniteye (teybe) sahip olmalısınız, bunun nedeni ise diğer elemanları ne kadar pahalı ve kaliteli alırsanız alın teybinizin sesi kaliteli değilse istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Daha sonra teybinizin amfi çıkışının olması gerekir, size tavsiye etmeden geçemeyeceğiz eğer ileriye dönük bakarsanız illaki ses sisteminizi kuvvetlendirmek isteyeceksiniz ve bunun için ekstra amfi çıkışı olmasına dikkat etmelisiniz.

Amfiler birden yükselmeye başladığı için, gücünü ise doğrudan aküden almaktadır bu nedenle akünüz çok çabuk tükenebilir, bunu önlemek için bir kapasitör alıp akünüzün işini hafifletmelisiniz.

Sıra geldi hoparlör seçimlerine. Ses sisteminde karmaşık olan aslında bu iştir, çünkü her hoparlör her sesi ayni iletmektedir. Aracınızda hangi tür müzikleri daha ağırlıklı dinliyorsanız hoparlör seçiminizi de buna göre yapmalısınız.

Bass ağırlıklı müzik dinliyorsanız woofer ve subwoofer’lar almalısınız. Woofer ve subwoofer’lar müziğin içindeki alt bass sesleri verirler.

Bunlara ek olarak tweeter de almalısınız, tweeter’ler müzikteki duyamadığınız tiz seslerini verirler.

Dediğimiz gibi bu iş maliyetli, eğer kaliteli müzik dinlemek istiyorsanız sisteminize crossover ilave etmelisiniz. Crossover’lar amfiden çıkan frekansları düzenleyerek her hoparlöre gerektiği kadar iletmektedir, bu da daha temiz ve pürüzsüz bir müzik dinleme keyfi vermektedir.

Daha verimli ve kaliteli bir ses sistemi için aracınıza izolasyon yaptırmanızı tavsiye edebiliriz.

Sitemizi ziyaret edip ses sisteminiz için gereken elemanları bulabilirsiniz ve kaliteli, uygun fiyatlarda olan ürünlerimizi daha yakından inceleyip siparişinizi verebilirsiniz, siparişiniz en kısa sürede adresinize teslim edilecektir. Dilerseniz uzman teknisyenlerimiz ses sisteminizi aracınıza itinayla monte edebilmektedir ve sizin beğeninize sunmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için tüm ekibimiz adına teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın