MÜZİK SİSTEMİ OTO

MÜZİK SİSTEMİ OTO
Bir çok genç otomobillerinde farklılık yaratmak için tercih ettiği yeniliklerin basında ses sistemi gelmektedir. aracın orjinal teybini değiştirerek istediği özelliklere sahip teypleri monte ettirerek kaliteli ses alacakları kanaatine varmaktadır. unutulmamalıdır ki çoğu kişinin düşündüğü gibi yüksek sesi kaliteli ses anlamına gelmez bu yanlış bir düşüncedir. kaliteli ses ince seslerinde duyulabildiği 5+1 ses sistemindeki gibi asıl ses ve yardımcı seslerin ayrı ayrı duyulabildiği ses sistemidir.
Yüksek çözünürlüklü ses, cd lerde kullanılan standartlardan daha yüksek örnekleme oranları kullanılarak müziğin kodlanmasını ve çalınmasını sağlayan bir dijital işlem ve formattır. kaliteli ses almak için aracınızın içindeki en zayıf noktayı tespit etmelisiniz. teybin yanı sıra otomobil ses sisteminin kabloları, hoparlör sistemi ve ses sistemindeki parça sayısı da önemlidir. anlayacağınız gibi zayıf olan her parça ses kalitesini düşürecektir.
Müzik sistemi taktıracak olan bir kişinin nasıl bir müzik zevkine sahip olduğu da önemlidir. slow ya da klasik müzik dinlemeyi seviyorsanız ses sisteminizin daha kaliteli olması gerekir çünkü şarkı içindeki enstrüman ses sayısı fazladır. pop, caz vb. müzik tarzlarından hoşlanan biriyseniz eğer daha orta kaliteli bir sistem sizin için ideal olabilir.
bunların yanında çoğu gencin hoşuna giden tekno müzik ( sözler olmadan sadece ses ile oluşturulmuş şarkı) sadece güce dayalı bir müzik tarzı olup bu tür müzikleri dinlemek için aracınıza güçlü bir bas sistemi kurmanız gerekmektedir. ancak bu müzik sisteminin ekstra ekipmanlarının fazlalığından dolayı maliyeti de fazladır.
Araçta ses sistemi kurarken araç içinin genişliği ve akustiğine de dikkat ederek montaja başlanmalıdır. her aracın içindeki akustiğin farklı olduğundan her araçta aynı ses sistemi aynı mükemmelliği yansıtmaz.
Aracınıza kuracağınız ses sistemi için sitemizden destek alabilir, sorularınıza verimli cevaplar alabilirsiniz. irtibat numaramızdan şimdi bize ulaşın.

Bir yanıt yazın