MULTİMEDYA NEDİR

MULTİMEDYA NEDİR

Multimedya kelimesinin sözlük anlamı çoklu ortam olup çoklu ortam denmesinin nedeni bir çok işlevi tek bir cihaz altında toplamasıdır.hayatımızı kolaylaştıracak bilgisayar ve internet gibi işlevi büyük cihazlar boyut olarak küçülerek araçlarımızın içlerine monte edilir hale geldi. boyut olarak küçük olsa da android olma özelliği sayesinde bir tablet ya da dizüstü bilgisayarın çoğu özelliğini bünyesinde barındırmaktadır.
Fiyat olarak baktığımızda her bütçeye uygun bir multimedya cihaz bulunmaktadır. fiyatların değişiklik göstermesinin nedeni ise multimedya cihazlarının özelliklerindeki artılar ve eksilerdir. her araç model ve markasına göre farklılık gösteren multimedya cihazları ön gögüse sabitlenebildiği gibi ön cama bir aparat sayesinde de monte ettirebilirsiniz.
Multimedya cihazlarının sürüş sırasında bilinmeyen bir adrese navigasyon özelliği sayesinde en kestirme yollardan götürme özelliğinin yanı sıra rotadan çıkıldığında yeni bir işlem gerekmeksizin yeni rota oluşturma özelliği de bulunmaktadır. en güncel haritayı bulundurduğundan dolayı yol istikametinde bulunan araç kazaları ve ya yol çalışmalarından dolayı zaman kaybını en aza indirir. gideceğiniz adresten önce uğramanız geren yerleri uğrak noktaları adı altında kaydedildiği zaman rota ona göre hazırlanır ve işlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.
Dokunmaktik ekran özelliği sayesinde çok uğramadan hızlı bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz. harici bellek ve ya flash disk takılabilme özelliği sayesinde araç içinde işlerinizi halledebilirsiniz ya da arka koltukta bulunan çocuğunuza film açarak yolculuk edebilirsiniz.
araç park kamerası bulundurma özelliği sayesinde geri manevralarınız da arkada bulunan ve araç aynalarından görünmeye duba ve mantarları fark edebilir ani bir durumda ( çocuk olması, motor parkı, hareketli dubalar vb.) hasarsız bir şekilde durabilirsiniz. cisimlere yaklaşıldığında verilen sinyal sesinin sıklığının artmasıyla cisme olan yakınlığın fazlalaşması anlamına gelmekte park etmek kolay hale gelmektedir.
Sizlerde aracınıza uygun bir çok multimedya cihazını bir arada görmek ve özelliklerinde karşılaştırma yapmak için hemen simdi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın