MULTİMEDYA CİHAZ VE TELEFON EŞLEŞTİRME

MULTİMEDYA CİHAZ VE TELEFON EŞLEŞTİRME
Sürücüye hizmet etmesi için hazırlanan yeni nesil arabaların artık çoğunda android özellikli multimedya cihazları bulunmaktadır. orjinal ana teybin yerine konumlandırılan bu multimdya cihazları sayesinde aracın hem estetik görünümünde artılar kazanılırken hem de akıllı bir araçta yolculuk etmenin zevkini çıkarabiliyorsunuz. multimedya cihazlarının özelleri saymakla bitimiyor kendi kafanızda belirlediğiniz bir bütçeye göre özellikleri değişen multimedya cıhazları her marka ve modele göre boyut farklılıkları göstermektedir. bu farklılardan dolayı alanında uzman bir kişi ya da kurumdan yardım almanız uygun bir multimedya cihazına karar vermeniz açısından önemlidir.
multimedyanın kelime anlamı çoklu ortam olup kelime namasındaki gibi bir çok özelliği bir arada barındıran bir cihazdır.aracınızla yolculuk esnasında gelecek olan aramaları multimedya cihazlarından yönlendirebilirsiniz.
peki gelen aramalar nasıl yönlendirilir?
Yeni bir telefonu sistemle eşleştirmek için:
– Telefonunuzun Bluetooth® bağlantısını devreye alın ve durumunu ”görünür” olarak ayarlayın.
– Mültimedya sistemi ana menüsünden, ekranın altındaki “Telefon”, “Ayarlar”, “Eşlenmiş cihaz listesi” ardından “Cihaz ekle” üzerine basınız.
Ekranda cihazları aramayı onaylamanızı isteyen bir mesaj görüntülenir.
– “Tamam”‘e basarak onaylayın.
Multimedya sistemi yakınlarda Bluetooth® ile eşleşen telefonları arar;
– Algılanan cihazlar listesinden telefonunuzu seçiniz.
Artık telefonunuz multimedya sistemiyle eşleştirilmiştir.
Modele göre ve sistem isterse, telefonu multimedya sistemle eşleştirmek için Bluetooth® şifresini telefonunuza girin veya eşleştirme isteğini onaylayınız.
Telefonunuz kişilerinizi, arama geçmişinizi, ortamlarınızı vs. paylaşmanızı isteyebilir. Bu bilgileri multimedya sisteminde tekrar bulmak için paylaşımı kabul ediniz.
araca her bindiğinizde otomatik olarak bluetoot özelliği sayesinde yeniden eşleşecektir ve çağrıları cevaplandırmak için direksiyon yanına monte edilecek tuşa basmanız yeterli olacaktır. keyifli yolculuklar dileriz.

Bir yanıt yazın