KARŞINIZDA 2017 VOLKSWAGEN POLO MK6

KARŞINIZDA 2017 VOLKSWAGEN POLO MK6

Tamamen yeni olan Mk6 Volkswagen Polo geldi ve şimdiye dek olduğundan daha büyük.

Volkswagen, tamamen yeni, altıncı nesil Polo’yu resmen açıkladı. Polo daha olgun bir tasarım, büyük bir büyüme ve yeni motor serisi ile en yeni Ford Fiesta ve SEAT Ibiza ile kıyasıya rekabete girişicek.

Mevcut Polo sekiz yıldır güncel kasasını kullanıyor, bu nedenle büyük değişiklikler mütevazı dış tasarım yenilikleri mevcut. Yeni araç, yeni İbiza ve Audi A1 ve Skoda Fabia’nın gelecekteki sürümleri ile paylaşılan, ‘MQB A0’ olarak adlandırılan yeni VW-Group küçük araba platformunda oturuyor.

Yeni supermini, yükseklik hariç her boyutta büyüdü: 4,053 mm uzunluğu ile 90’ların sonundaki Mk4 Golf’ten sadece biraz daha kısa. Ayrıca 69mm genişliğindedir ve yolcu alanlarında büyük ölçüde iyileşme olduğu iddia edilen dingil tabanına 94mm eklenmiştir; bagaj kapasitesi 280 litreden sınıfının en iyisi 351 litreye yükseldi. Ayrıca, bu sefer yalnızca beş kapılı olarak sunulacak; üç kapılı, giderek azalan satışlar nedeniyle artık yok.

VW’nin tasarım lideri Klaus Bischoff, yeni Polo’yu “etkileyici bir tasarıma, kompakt, daha sportif, daha temiz ve markanın menzilinde eşsiz bir tasarıma sahip” olarak nitelendiriyor. Kaslı ön uç görünümü, C-şekilli LED gündüz farlarının panjurla birleşiyor. Sportif R-Line modellerinde hava girişleri, arka difüzör ve spoyler mevcut. Artan renk seçenekleri ve yeni alaşım jant tasarımları ile özelleştirilebiliyor.

Volkswagen kabin alanındaki büyümenin yanı sıra, kalite ve teknolojinin yeni boyutlara ulaştığını iddia ediyor. “Dijital dünya için yapılandırılmış” düzene göre 6.5 ila 8 inç arasında değişen yeni bir dokunmatik bilgi-eğlence sistemi üst çizgiden tasarlanmış. Polo’ya yeni gelen VW’nin Aktif Bilgi Ekranı, yakın zamanda piyasaya sürülen Golf Mk7.5’ten daha net bir götüntü ve yeniden tasarlanan direksiyon simidi kontrolleri ile güncellendi

Ortam aydınlatması (en üst donanım otomobillerde standart olması bekleniyor) ve yumuşak plastik yüzeyler kaliteyi artırıyor. Yeni Polo 11 farklı iç döşeme ve 13 farklı renk ile satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın