ARAÇ NAVİGASYONU

ARAÇ NAVİGASYONU
Araç içerisinde kullanılan, GPS uydu alıcı sayesinde gideceğiniz yer ile bulunduğunuz yer arasındaki en yakın rotayı size çıkaran sisteme ‘navigasyon sistemi’ adı verilir. Araç navigasyon sistemleri size yolu tarif ederken aynı zamanda farklı işlevler de sunar.

1.Yol Tarifi

Navigasyon sistemlerinin bir numaralı özelliği, yol tarif edebilmesi ve konumunuzu tespit etmesidir. Bunun için tek yapmanız gereken aracınıza uyumlu bir araç navigasyon sistemi almak ve çalıştırmaktır. GPS sayesinde sizin konumuzu tespit eden sistem, gideceğiniz yolu sesli bir şekilde size tarif eder. Böylece hem dikkatiniz dağılmaz, hem kaybolmazsınız hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca navigasyon sistemleri trafiğin yoğun olduğu bölgeleri ve kestirme yolları da sizin için tespit eder. Böylece gideceğiniz yer en kısa sürede gitmenizi sağlar.

2.Görüntü

Araç multimedya sistemleri içerisinde navigasyon dışında farklı özellikler de yer alır. Satın aldığınız multimedya sistemine bu özellikler yükselir veya azalır. Pek çok araç navigasyon cihazı ekranında TV veya video izlenebilir. Sisteme Wi-Fi veya USB ile bağlanılır ve sevilen tüm kanallar, filmler ve videolar bu şekilde izlenir. Bu sayede araç içerisinde daha keyifli vakit geçirebilirsiniz ve kaçırmak istemediğiniz programları trafikte yakalayabilirsiniz.

3.Müzik

Araç multimedya sistemlerinin bir diğer teknolojik özelliği ise kaliteli bir oto teyp sunmasıdır. Eğer aracınızın oto teybini değiştirerek yeni bir sistem satın almayı tercih etseniz de veya sistemi orijinal teybe entegre satın alsanız da müzik kaliteniz de son derece yükselir. Çünkü navigasyon sisteminin ses formatları ve blueetoth bağlantıları müzik konusunda size yardımcı olur. Böylece aracınız eksiksiz bir hale gelir. Trafikte sıkılmak yerine TV izleyebilir, müzik dinleyebilir ve tüm bunların keyfine varabilirsiniz.

Bir yanıt yazın