ARABA SES SİSTEMİ FİYATLARI

ARABA SES SİSTEMİ FİYATLARI
İyi bir oto müzik sistemleri için olması gerekenlerden önce bu iş için ne kadar bir bütçe ayırdığınızdır. Daha sonra amfi çıkışı olan kaliteli bir ana ünite ( teyp), çünkü kaliteli bir teyp olmazsa ne kadar kaliteli ses sistemi alsanız da istediğiniz sonuca varamazsınız.

Daha sonra kaliteli bir amfi almalısınız, amfinizin üstündeki RMS seviyesi ile hoparlörlerinizin RMS seviyesi uyumlu olmalıdır, amfinin RMS değeri yüksek olması problem yaratmaz fakat hoparlörün RMS değeri yüksek olursa uzun süreli dayanmazlar.

Amfinin ani yükselişine aracınızın aküsü dayanamaz ve daha çabuk tükenmesini sağlar, bu sebeple güç dengelemesi yapmanız için bir kapasitör eklemelisiniz.

Alacağınız hoparlörleri dinlediğiniz müzik tarzına göre almanızı tavsiye ederiz. Örneğin woofer’lar güçlü bass seslerini iletirken, subwoofer’lar ise ince ve insan kulağının duyamayacağı bass seslerini iletir. Tweeter’ler ise tiz seslerini vermektedir.

Subwoofer’lar da 3 çeşit kutu şekli vardır. Kapalı kutu subwoofer en çok tercih edilendir çünkü frekansaları olduğu gibi temiz bir şekilde iletmektedir. Port’lu kutular ise daha çok açık alanlarda kullanılan türlerdir, daha çok ses elde edebilmek için. Port çaplarının iyi ayarlanması gerekmektedir aksi takdirde sesler uğultulu ve bozuk çıkar. Bu tür subwoofer’lar genelde Rap ve Hip-Hop müzik tarzları için kullanılmaktadır. Birde Bandpass kutulu subwoofer’lar vardır, diğerlerine göre büyük hacme sahiptir ve ses kalitesi ile birlikte yüksek seviyede bass sesler alabilmektir amaç fakat karmaşık yapıya sahiptir.

Daha kaliteli bir ses sistemi istiyorsanız mutlaka bir crossover almalısınız. Crossover’lar ikiye ayrılmaktadır, aktif ve pasif. Aktif crossover’lar ana üniteyle amfinin arasına bağlanır, pasif crossover ise amfiyle hoparlör arasına bağlanır. Tercih edilen daha çok aktif olandır, çünkü amfinin çıkardığı gücü hoparlörün almasını daha iyi sağlar.

Son olarak ise sistemi kurduğunuz yere izolasyon yapmanızı tavsiye ederiz, böylece daha temiz bir ses sistemi elde etmiş olursunuz.

Sitemizi ziyaret edip dilediğiniz müzik sistemlerimizin fiyatlarını inceleyebilir ve siparişinizi verebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz ve dilerseniz uzman ekiplerimiz müzik sisteminizi aracınıza monte etmektedir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın