ARABA SES SİSTEMİ

ARABA SES SİSTEMİ
Aracının ses sisteminden memnun olmayanların ilk yaptıkları iş araçlarının teybini daha profesyonel teyplerle değiştirmek oluyor. Bu tür değişimi genelde gençlerin yaptığını biliyoruz ve daha da ileri gidip ses tesisatı ekliyorlar. Dinledikleri müziği daha kaliteli ve güçlü seslerle duymak istiyorlar. Her insanın zevkleri farklı olduğu için müzik tarzı da farklı oluyor. Bu nedenle tesisatı kurarken hangi elemanlar hangi tür müzik için daha iyi bunları bilmeleri gerekiyor.

Bir ses tesisatı kurarken önce aldığınız teybin bir amfi çıkışı olup olmadığını bilmek gerekir, aksi takdirde bir ses sistemi kurmak işinizi zorlaştıracaktır. Kaliteli bir ana ünite demek kaliteli ses elde etmek demektir.

Daha sonra amfi seçiminizi iyi yapmalısınız. Amfiler frekans yükselticisidir, teybinizden gelen frekansları yükseltip ve güçlendirip hoparlörlere yönlendirmektedir.

Amfi seçimini yaparken kaliteye dikkat edip, her tür müzik dinliyorsanız ve bass, tiz ve mid seslerini dinliyorsanız amfinizin crossover özelliği olması ve köprülemeyi desteklemiş olması gerekir. Bu sayede sadece bass sesini duymak istediğinizde diğerlerini kapatabilirsiniz.

Aracınızın aküsünün çabuk tükenmesini istemiyorsanız ses sisteminize mutlaka bir kapasitör eklemeniz gerekir, çünkü bu sayede amfiniz aracınızın aküsüne fazla yüklenmemiş olup enerjiyi kapasitörden de alacaktır.

Ses sistemleri için farklı hoparlörler bulunmaktadır; woofer, subwoofer ve tweeter’lar. Woofer’lar güçlü bass seslerini dinleyicilere iletmektedir, subwoofer’lar ise woofer’ların çıkaramadıkları alçak frekansları iletmektedirler. Tweeter’lar ise daha çok tiz yani yüksek frekanslı sesleri iletmektedirler.

Eğer düzgün bir tesisat kurdurmak istiyorsanız size önerimiz aracınızın ön tarafına da hoparlör koydurmanız, nasıl ki bir konserde müzik önden geliyorsa aracınızda da bu şekilde olmasında yarar var ve bu sayede daha kaliteli müzik dinlemiş olursunuz.

Sitemizde ses sistemlerimizi inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlarda ve markalarda olan ürünlerimizi daha yakından inceleme şansı elde edebilirsiniz. Bizimle irtibata geçip, uzman teknisyenlerimizle dilediğiniz ses sistemini aracınıza monte eder ve sizin beğeninize sunarız.

Yıllardır müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak, kaliteden ödün vermeyiz. Bizi tercih ettiğiniz için tüm ekibimizin adına teşekkür eder, iyi ve kaliteli müzik keyfi dileriz.

Bir yanıt yazın