ARABA MÜZİK SİSTEMLERİ

ARABA MÜZİK SİSTEMLERİ

Araç konforuna düşkün olanlar ve araç kullanımını daha eğlenceli hale getirmek isteyenler araçlarında bazı değişiklikler yapar. Bu değişikliklerden en ilgi çekici olanlarından biri de araç müzik sistemleri taktırmak olur.

Arabaya takılan ses sistemlerinin birkaç farklı parçası vardır. Bu parçaların hepsini almak zorunluluğu yoktur ancak %100 performans için tüm malzemelerin tamamlanması gerekir. Böylece kusursuz bir araç ses sistemi oluşturulur.

Ses sistemi içerisinde; hoparlör, amfi, subwoofer, işlemci ve mid takımlar yer alır. Bu parçalar ayrı ayrı tamamlanabileceği gibi paket olarak da satın alınabilir.

Hoparlör bilinen üzere sesi yaymaya ve daha net duymaya yarar bu nedenle aracın birkaç farklı noktasına koyulur. Böylece aracın her yerinden eşit miktarda ses duyulabilir. Mid takımlar da sesi ileten bir çeşit hoparlördür. Ancak ilettikleri ses aralığı daha farklı olduğu için bass seslerin duyulmasını sağlar.

Amfi sistemleri teypten gelen seslerin daha net ve daha kaliteli olmasını sağlar. Bu nedenle önemli bir parçadır. Ancak satın alırken oto teyp ile uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde çalışması konusunda sıkıntılar yaşanır.

Subwoofer hoparlörler ise en düşük frekansta çalan seslerin duyulmasını sağlar. Normal şartlarda araç içinde dinlediğimiz müziklerin alt yapısında yer alan sesleri ve notaları duymamız çok zordur. Ancak iyi bir ses sistemi ve subwoofer desteği ile en ince sesleri ve altta kalan enstrümanları duymam mümkün olur.

Tüm bunların yanı sıra iyi bir araba müzik sistemi için oto teyp kalitesi de gerekir. İyi bir oto teyp kullanmak ve tüm bu müzik sistemi parçalarını teyp ile idare etmek son derece önemlidir.

Carvocal’da araç ses sistemleri ile ilgili aradığınız tüm malzemeleri en kaliteli hali ile bulabilirsiniz. Aracınız için multimedya sistemleri, navigasyon sistemleri veya ses sistemleri satın almak için Carvocal’a gelin.

Bir yanıt yazın