ARABA GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ

ARABA GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ

Multimedya sistemlerin tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri yüksek inçli ekranlara sahip olmalarından kaynaklanır. Araba görüntü sistemleri adı da verilen multimedya sistemler ile pek çok farklı kullanım gerçekleştirilebilir.

İlk olarak; araç multimedya sistemleri ekranında navigasyon sistemi görüntülenebilir. Navigasyon sistemi GPS teknolojisi ile konum tespit eden ve rota oluşturarak yolu tarif eden bir çeşit uygulamadır. Navigasyon sistemleri yol tariflerini hem sesli olarak hem de ekranda harita üzerinde göstererek verir.

Araç multimedya sistemleri ekranında hem fotoğraf hem de video açılabilir. Wi-Fi bağlantısı ile internet üzerinden istenen görüntülere ulaşılabilir. Bunun yanı sıra USB veya bluetooth ile telefondan herhangi bir görüntü de izlenebilir.

İnternet bağlantısı ile araba görüntü sistemleri ekranında TV izlemek de mümkündür. İnternet televizyonlarına veya kanalların sayfalarına bağlanarak istenen dizi, haber veya maç canlı olarak izlenebilir.

TV’de yayınlanan programların yanı sıra kayıtlı olan dizi ve filmleri izlemek için de USB bağlantısı veya SD kart bağlantısı kullanılabilir. Bu nedenle araç multimedya sistemi satın alınmadan önce bağlantı özelliklerine dikkat edilmelidir.

Park etme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ve özellikle arkayı görmekte zorlanıyorsanız yine araba görüntü sistemlerinden yardım alabilirsiniz. Araç arkası kamera özelliği ile park ederken öndeki ekrandan yararlanabilirsiniz. Ancak araç arkası kamera özelliğinin de her multimedya sistemde olmadığını unutmamalısınız.

Carvocal’da satılan hem teknolojik hem de uygun fiyatlı araç görüntü ve ses sistemleri konusunda bilgi almak, ayrıntılı olarak incelemek ve kolay bir şekilde sipariş verebilmek için yalnızca siteyi ziyaret etmeniz yeterli olur.

Bir yanıt yazın